Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Doręczanie dokumentów elektronicznych do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2011 r. Nr 206, poz. 1216):

Metody dostarczania dokumentów elektronicznych do WITD w Rzeszowie:

 1. Za pośrednictwem  poczty elektronicznej, na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 1. Za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie  na platformie ePUAP http://epuap.gov.pl w celu złożenia wniosku do Urzędu konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP.

  Skrytka odbiorcza: /WITD_Rzeszow/skrytka

  Za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie na platwormie ePUAP można zrealizowac następujące usługi:
  • Skargi, wnioski, zapytania do urzędu,
  • Pismo ogólne do urzędu.
 2. Osobiście, na elektronicznych nośnikach danych (pamięć masowa USB 1.0, USB 2.0, USB 3.0 lub płyta CD/DVD) w godzinach pracy WITD w Rzeszowie, w sekretariacie pok. 201, klientowi wystawione zostanie UPP w postaci papierowej.

  UWAGA!

  Urzędowe poświadczenie odbioru (UPO) można otrzymać wyłącznie dostarczając dokumenty elektroniczne za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

  Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do WITD w Rzeszowie:
  • Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub uwierzytelnione profilem zaufanym,
  • Formaty danych w jakich zapisuje się załączniki dodawane do pism:
   .doc
   .docx
   .gif
   .jpg
   .ods
   .odt
   .pdf
   .png
   .rtf
   .svg
   .tif
   .txt
   .xls
   .xlsx
   .xml
  • Wielkość dokumentów wraz z załącznikami nie może przekraczać 3,5 MB,
  • Dokumenty i nośniki zawierające złośliwe oprogramowanie będą automatycznie odrzucane.

  W przypadku dostarczania dokumentów elektronicznych nie spełniających (łącznie) ww. wymogów– nie będą one wprowadzone do systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie i nie zostaną podjęte żadne czynności związane z dostarczoną dokumentacją.